Haber Detayı
28 Kasım 2013 - Perşembe 19:54 Bu haber 8062 kez okundu
 
Hazine Müstaşarlığına Sompo Japan sigorta şikayeti
Hazine Müstaşarlığına Sompo Japan sigorta şikayeti
- Haberi
Hazine Müstaşarlığına Sompo Japan sigorta şikayeti

Bilindiği üzere Hazine Müsteşarlığının 26-04-2013 tarihli  2013/7 sayılı "Motorlu araç sigortaları hasar ihbarlarının yapılması ve değerlendirilmesi" prosedürüne ilişkin yayınladığı genelge sonrasında 13-05-2013 tarihinden itibaren sigortalılar kendi eksperini yoğun şekilde tercih etmeye başlamışlardı.

Sigortalalıların kendi eksperini tercih etmeye başlamasının ardından siz okurlarımızdan bize gelen bazı olumsuz yazılardan bir tanesini sizinle paylaşıyoruz. Gelen yazı sigorta eksperinin Sompo Japan sigortaya göndermiş olduğu eksper raporunun iade edilmesini ve sonrasında Hazine Müsteşarlığına yapılan şikayet başvurusunu içeriyor.

 

T.C.
BAŞBAKANLIK,
HAZİNE MÜSTEŞARLIĞI,
SİGORTACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, ANKARA
Konu: Sompo Japan Sigorta A.Ş.nin HATMER EKSPER ATAMA SİSTEMİ ne karşı tutumu.
Müsteşarlığınıza bağlı E07 / G00056 sicil numaralı sigorta eksperiyim.
26.04.2013 tarihinde yayınlanan “2013 / 7 sayılı Motorlu Araç Sigortaları Hasar İhbarlarının Yapılması ve Değerlendirilmesi " prosedürüne ilişkin genelge çerçevesinde tarafıma HATMER EKSPER ATAMA SİSTEMİ üzerinden gelen ekspertiz taleplerinde, özellikle Sompo Japan Sigorta A.Ş. nin bu sistemi sekteye uğratmak için malesef kanun dışı uygulamalarda bulunduğuna üzülerek şahit olmaktayım. Aşağıda detaylı olarak belirtilmiş olan bu duruma son verilmesi ve araç sahiplerinin mağduriyetlerinin giderilmesi için gereğin yapılmasını saygılarımla bilgilerinize arz ederim.
Mehmet KUZUCU

Hatmer sistemi üzerinden tarafımdan bakılmış olan 201330730133, 201333313676, 201330728094 numaralı hasar dosyaları ile alakalı olarak tarafımdan tanzim edilmiş olan eksper raporları, sigortalıdan almış olduğum evraklarlar birlikte kesmiş olduğum fatura ekinde ilgili sigorta şirketine gönderilmiş olmasına karşılık.
İlgili sigorta şirketi benim göndermiş olduğum eksper raporunu ve hasarlarla alakalı faturalarımı hiçbir gerekce göstermeden ve üst yazı dahi yazmadan bir kargo poşetine koyarak tarafıma iade etmiştir.
Tarafıma iade edilen eksper raproları yarın tarafımdan geldiği şekilde tarafınıza gönderilecektir.
Ve bu uygulamayı ilgili sigorta şirketinin devam ettirmesi halinde bugünden sonra HATMER sistemi üzerinden bakmış olduğum tüm hasar tespit raprolarım tarafınıza gönderilerek ilgili sigorta şirketlerine sizin vasıtanızla ulaştırılması istenecektir. Belki ozaman kanun ve nizam çerçevesinde tanzim etmiş olduğum eksper raporumu iade edemezler.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı