Haber Detayı
21 Ağustos 2019 - Çarşamba 09:44 Bu haber 47633 kez okundu
 
Sigorta Tahkim Komisyonu Bilirkişilik ile ilgili Duyuru
Sigorta Tahkim Komisyonu Bilirkişilik ile ilgili Duyuru
EKSPER Haberi
Sigorta Tahkim Komisyonu Bilirkişilik ile ilgili Duyuru

Sigorta Tahkim Komisyonu Bilirkişilik Yönetmeliği uyarınca Komisyon nezdinde oluşturulacak bilirkişi listesine kaydolmak üzere Komisyonumuza başvuran adaylardan listeye kayıt için gerekli ön şartları taşıyanların isimleri aşağıdaki linkte yer almaktadır. Söz konusu adayların listeye kesin kayıtlarının yapılabilmesi için:

 

1. Sigorta Tahkim Komisyonu Bilirkişilik Yönetmeliğinin 19'uncu maddesinin üçüncü fıkrasında belirtilen mesleki sorumluluk sigorta poliçesini,

 

2. HMK'nın 271'inci maddesinde bilirkişiler için öngörülen yemin beyanını imzalayarak

 

23 Ağustos 2019 tarihine kadar aşağıda linki bulunan ek evrak gönderim formunun ekine eklemek suretiyle Komisyonumuza sunmaları gerekmektedir. Bilirkişilerce yaptırılacak mesleki sorumluluk sigortası teminat limitleri, T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından her bir olay için en az 200.000 TL ve bir yıl boyunca ileri sürülebilecek toplam tazminat talepleri için en az 600.000 TL olarak belirlenmiştir. Yemin beyanı aşağıdaki linkte yer almaktadır.

 

iğer taraftan bilirkişi listesine kaydolmak üzere Komisyonumuza başvurmuş olup aşağıdaki linkte adı yer almayan adayların, Sigorta Tahkim Komisyonu Bilirkişilik Yönetmeliğinin 19'uncu maddesinin dördüncü fıkrası uyarınca bugünden itibaren 15 gün içinde Komisyon Başkanlığına itiraz etme hakları bulunmaktadır. Bu çerçevede itirazda bulunacak adayların en geç 04 Eylül 2019 tarihine kadar dilekçelerini Komisyonumuza fiziki olarak göndermeleri gerekmektedir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sigorta, Tahkim, Komisyonu, Bilirkişilik, ile, ilgili, Duyuru,
Yorumlar
Haber Yazılımı