Yazı Detayı
10 Şubat 2014 - Pazartesi 09:28 Bu yazı 42385 kez okundu
 
Sayın Hisarcıklıoğlu ile toplantı
Yalçın Kaya
yalcin.eksper@hotmail.com
 
 

İyi haftalar değerli meslektaşlarım, geçtiğimiz haftanın bizim için en önemli gelişmesi başkanımız Sn. Rifat HİSARCIKLIOĞLU ile bir araya gelmemizdi.
Buluşma 08.Şubat günü saat 17.00 de Levend TOBB plazada gerçekleşti toplantıya asil ve yedek SEİK üyeleri ile SED ve ESED başkanları ASED ikinci başkanı ve yönetim kurulu üyesi arkadaşımız katıldı.
Toplantı çok içten ve samimi geçti başkanımız çok net olarak" benim asıl görevim sigorta eksperlerinin daha iyi kazanmalarını sağlamak bende bu görevimi yerine getirmek için çalışıyorum,çalışmak zorundayım" cümlesini net olarak bizlere ifade etti. Toplantının ana konusu eksperlerin gelir kaybı ve ekonomik daralmanın nasıl aşılacağı üzerinde yoğunlaştı. SEİK . 2. başkanı Sn. Çetinay KARAOL Değer kaybı ve Kıymet takdiri konusunun Sigorta eksperleri için çok önemli olduğunu ve bu konunun TOBB bünyesinde kurulacak bir daire başkanlığı ile tüm ülke de tüketicilere ve müteşebbislere hizmet verebileceğini aktardı konu başkanımızın da ilgisini çekti bu konuda da gerekli alt yapı çalışmalarına start verdik. 
Tanıtım için satın alma işlemlerine başlandığını geçen yazımda sizlere duyurmuştum, en yakın zamanda gelişmeler hakkında sizlere bilgi vereceğim. Şubat ayı SEİK toplantısı büyük olasılıkla 15 Şubat günü İstanbul'da yapılacak toplantı sonrasında yine sizlere toplantı hakkında bilgi vereceğim. Bu arada yine sizlerle daha rahat bağlantı kurabileceğimiz bir web sitesi çalışması yapıyoruz hayata geçince sizlerle paylaşacağım belki gelecek haftadan sonra cumartesi yazıları orada yayınlanabilir.
Geçen hafta benim dikkatimi çeken en önemli gündem maddesi Hazine Müsteşarlığı sayfasında yayınlanan Denetimler bölümünde yer alan "Sigorta Eksperleri ve Eksperlik faaliyeti Denetim Rehber Taslağı" nasıl olduysa Sigorta eksperleri çalışma esasları taslağı olduğu konusu oldu, bunu ben anlayamadım. Eğer hazinenin sayfasına girip konuyu incelerseniz denetim elemanlarının 3.kişilere açıklanması mümkün olan hususları paylaşmak ve denetimlerde bir standart sağlamak için daha önce de var olan bir çalışmada yaptıkları ve bu rehberin 31.12.2013 tarihinde yapılan güncellemesini sigorta eksperleri çalışma esasları olarak değerlendirdik inanın anlamadım. Sadece Sn. Tahir ALP ASLAN bu konunun bir denetim meselesi olduğunu vurguladı. Bu taslakta yazılanlar tamamen bizim kanun ve yönetmelik ile etik kurallarımızdan alınan bölümlerdir. Lütfen değerlendirme yaparken veya yazı yazarken daha dikkatli davranalım.
Yazımın son bölümünde özellikle genç arkadaşlarımın daha çok okuyup ve araştırmalarını öneriyorum.Çünkü mesleğin gerçek sahipleri onlar. Mesleğimizin bu zor döneminde bizlere katılmaları nedeniyle çok fazla çile çektiler hak etmedikleri davranışlara muhatap oldular, bu günlerin de geçeceğini bilmelerini istiyorum ve bugüne kadar gösterdikleri asil duruş için hepsine teşekkür ediyorum. Kalın sağlıcakla.
Saygılarımla,

 
Etiketler: Sayın, Hisarcıklıoğlu, toplantı
Yorumlar
Haber Yazılımı